Lektoři argentinského tanga

Nolwenn Treguer a Jan Chrostek

.

Argentinské tango

Argentinské tango je tanec zrozený v chudých přistěhovaleckých čtvrtích Buenos Aires v poslední třetině 19. století. Postupně se rozšířilo do celého světa a jeho popularita stále roste, Českou republiku nevyjímaje. Za léta své existence prošlo značným vývojem, základní charakteristiky však zůstaly stejné: je to tanec založený na dokonalém spojení mezi mužem a ženou, na řeči těla, na kreativitě, hravosti a improvizaci. Tanec veskrze společenský, který si tanečníci všech úrovní a věkových kategorií mohou jít několikrát týdně zatančit na večírek tanga pro veřejnost, tzv. milongu.

Lektoři Nolwenn a Honza z taneční školy Bailemos se snaží odkrývat svým studentům esenci argentinského tanga. A tou je svoboda sebevyjádření při vzájemném respektu mezi partnery. Účastníci kurzu se v přátelské a hravé atmosféře seznamují se základními aspekty, jakými jsou propojení v páru, způsob obětí a komunikace, technika kroku a jednoduché figury. V případě potřeby je výuka překládána do angličtiny. Opomenuty nezůstanou ani krásná hudba a kulturní kontext. Cílem kurzu je, aby si studenti mohli své tango sami vytvářet a tančit, ať už v soukromí nebo na veřejných tančírnách – milongách.

Každý kurz trvá 10 lekcí. Pokud stále váháte, je možné se po první lekci rozhodnout, zda zaplatíte celý kurz, či pouze onu první odtančenou lekci.

Březen - červen 2024:

Rozvrh a přihlášky: středeční argentinské tango pro sólo ženy

Září 2024:

Rozvrh a přihlášky: středeční argentinské tango pro sólo ženy

Rozvrh a přihlášky: středeční argentinské tango pro páry

NOVINKA - Tango pro solo dámy

Tančíte již argentinské tango a toužíte po zdokonalení své techniky a tanečního stylu? Nebo se právě chystáte začít svou taneční cestu v tangu, avšak chybí vám taneční partner? Tento kurz je přesně pro vás, vážené dámy, bez ohledu na vaši stávající taneční úroveň. Kurz vede Nolwenn, vášnivá milovnice argentinského tanga s více než 15 lety pedagogické zkušenosti. Výuka probíhá v češtině, ale látka může být vysvětlena také anglicky, španělsky a francouzsky.

Nolwenn vám osobně předá své tipy a triky, abyste mohly tančit s grácií a elegancí. Poskytne vám podrobné rady a detaily, na něž se během skupinových lekcí často nedostává času. Během svých hodin preferuje Nolwenn výuku prostřednictvím her, prožitků, a sdílení dojmů.

Během 10 týdnů se budete věnovat tématům jako:

A samozřejmě budete mít příležitost položit všechny své dotazy!

Cvičení bude probíhat individuálně, ve dvojicích nebo ve skupinách po třech lidech. Budete trénovat ve stoje, ale také na podlaze (floor work).

Oblečení:

Ohledně oblečení a obuvi doporučujeme neformální styl, přičemž stupeň elegance necháváme na vás. Především by oblečení mělo být pohodlné, aby umožňovalo volný pohyb a dlouhé kroky. Pro muže kalhoty a pro ženy kalhoty nebo šaty / sukně střední délky.

Pokud jde o obuv, doporučujeme modely s koženou podrážkou nebo alespoň s ohebnější podrážkou, na které se lze otáčet (polobotky nejsou nejvhodnější, lze s nimi však začít). Pro ženy jsou podpatky výhodou, ne však nutností. Pokud nemáte taneční obuv, postačí pro začátek normální či baletní ponožky.

Lektoři argentinského tanga v Místě tance:

Nolwenn Treguer

Nolwenn Treguer je původem Francouzka žijící v Praze a hovořící plynně česky. Před tím, než objevila a zamilovala se do tanga, se věnovala baletu, stepu, flamencu. Tango tančí od roku 2006. Vnímá ho jako magické propojení dvou bytostí, jako tělesnou i duševní komunikaci beze slov. Své motto si vypůjčila od Isadory Duncan: "Kdyby to šlo vyjádřit slovy, netančila bych." Pocity a intuice znamenají více než slova. Nolwenn k tomu dodává: "Protože tango je improvizace, vyžaduje 100% pozornost mezi partnery. Tančit tango znamená únik z času a reality, jednoduše být přítomná v partnerově obětí, být ve třech minutách věčnosti." Nolwenn jezdí pravidelně na mezinárodní tangové festivaly a je zároveň autorkou filmových a divadelních produkcí s tematikou tanga.

Miloslav Janouš

Miloslav Janouš se profesionálně věnuje tanci od roku 1976. Absolvoval Taneční konzervatoř obor společenský tanec. Je členem Svazu učitelů tance, trenérem soutěžních párů, choreograf a autor mnoha výukových skript. Argentinské tango tančí od roku 2014 a zcela mu propadl. Své znalosti neustále prohlubuje u českých i zahraničních lektorů. Miloslav k tomu doplňuje: „Na argentinském tangu se mi líbí nekonečné možnosi vyjádření melodie i rytmu a mnohočetné způsoby improvizace. Je neuvěřitelné, jak na malém prostoru vzniknou tak velké emoce“."

Jan Chrostek

Honza se s argentinským tangem seznámil v roce 1999 na svém studijním pobytu v Paříži a od té doby jej tento tanec nepřestává fascinovat. Od roku 2004 vede taneční školu, pořádá taneční večery, workshopy, koncerty a kulturní akce věnované tangu. Je pravidelným návštěvníkem Buenos Aires, kde strávil v součtu dvanáct měsíců a kde se seznámil se současnou podobou tanga. Říká k tomu: "Tango je nesmírně bohatý tanec, je to cesta, která nikdy nekončí. Improvizace, na které je tango postaveno, dává na parketu vzniknout pokaždé něčemu novému. Takže se ani po více jak dvaceti letech tancování nenudím. A něco mi říká, že tuto cestu již neopustím."

Místo tance na Facebooku

Kontaktujte nás

E-Mailové adresy:

info@mistotance.cz
recepce@mistotance.cz

Telefon:

776 416 239
K dispozici na telefonu jsme pro Vás v pracovní dny od 15.00 do 20.00 hodin.

Provozovna:

Místo tance s.r.o.
Na Petřinách 82
162 00 Praha 6

Napište nám